Pokyny pro rodiče a děti - kurz v r. 2019


cena kurzu pro rok 2019.....3900,- ,-


Termíny kurzu 2019 :
předběžné termíny kurzu jsou následující
5-6.1.2019
12-13.1.2019
19-20.1.2019
26-27.1.2019Průběh kurzu - odjezd z Teplic v 8,15 hodin z prostoru před fotbalovým stadionem, příjezd tamtéž v cca 13,35 hodin.  Děti cvičí od 8,45 hod. do 12,30 hodin s půl hodinovou přestávkou na svačinu mezi 9:30-11. hodinou, využíváme k tomu autobusy nebo pronajatou místnost na chatě Cepín (bude upřesněno před zahájením kurzu). Poslední víkend jsou v sobotu závody, v neděli karneval s vyhlášením výsledků závodů, všechny děti dostanou diplomy a ceny. Kurz je zakončen ohňostrojem.


První den kurzu 5.ledna 2019 - pro všechny platí sraz v 7,30 - 7,45 hodin na parkovišti, probíhá prezentace a děti dostanou vestičky, budou připravena 2-3 stanoviště pro prezentaci. Kontrolu plateb provádíme až po prvním víkendu na základě výpisů z účtu. Odjezd je vždy v 8,15 hodin.


Autobusy, doprava - využíváme soukromé dopravce, počet autobusů je podle počtu účastníků 2-4, jsou označeny naším logem a je jedno, do kterého děti nastupují. První den všichni odjíždí z Teplic, ostatní dny je možné nastupovat v Dubí za křižovatkou směrem na Osek (cca 8,20 hod.) a v Hrobu (cca 8,25 hod.) u křižovatky za sjezdem z hlavní silnice a vystupovat tamtéž (v cca 13,10 resp. 13,15 hod.) Děti si nechávají v autobusech lyže ze soboty na neděli, pokud to bude jinak, budou včas informováni.Výstroj a výzbroj  (oblečení, lyže, boty) - na horách je vždy o cca 5-10° C méně než v Teplicích. Děti musí mít čepici nebo přilbu, teplé rukavice (nikoliv pletené). Pokud děti jezdí k autobusům s rodiči, doporučujeme, aby do autobusů již nastupovali v lyžákách. Lyže sjezdové, vázání bezpečnostní, hůlky, přilba je doporučená nikoliv povinná. Pro snowboardisty doporučujeme přilby a rukavice s výztuhou zápěstí. Lyže dětem svazujte dohromady s hůlkami páskou. Skluznici lyží dětem namažte parafínem nebo universální pastou.


Svačina, pití - dětem dejte svačinu a pití -  nejlépe teplý čaj v termosce, ideální je malý ruksak.


Vestičky - děti dostanou první den ráno výrazné vestičky, kterými je především identifikujeme při výcviku i během příchodu a odchodu z parkoviště. Vestičky mají děti u sebe po celou dobu kurzu. Žádáme vás proto, aby děti nosili vestičky již při příchodu k autobusu a měli je po celou dobu na sobě, dokud si je nevyzvednete.


Přijímání a vyzvedávání dětí - děti přivedete k autobusu v prostoru před fotbalovým stadionem před ranním odjezdem nejpozději v 8,00 hodin, první den 10.ledna 2015 v 7,30 - 7,45 hodin. Děti si lze vyzvednout v prostoru před fotbalovým stadionem po příjezdu (cca 13,20 hodin) nebo ve výstupních stanicích (Hrob, Dubí) - dětí se před odjezdem z Mikulova ptáme, kdo vystupuje v Hrobu nebo Dubí. Děti si lze vyzvednout i v Mikulově na parkovišti před odjezdem autobusů do Teplic (odjíždíme přesně ve 13,00 hodin), podmínkou je informovat o tom cvičitele vašeho dítěte a následně po vyzvednutí mu svléknout vestičku.


Posouvání a rušení víkendového kurzu z důvodů nepříznivých sněhových podmínek - počasí je nevyzpytatelné a tak se stává, že víkendový kurz rušíme a tento kurz posouváme. Informaci o konání víkendového kurzu získáte vždy ve čtvrtek po 19. hodině na http://www.ls-snow.cz popřípadě na našich telefonních číslech. Pokud se kurz posouvá nebo ruší, tak vždy celý víkend tj. sobota i neděle. V případě, že by posouvání zasáhlo až do jarních prázdnin Teplic, bude o tyto 2 víkendy kurz posunut dále.Dotazy, kontakt - veškeré kontakty máte na webových stránkách naší LŠ, upřednostňujeme informace emailem nebo poskytnuté na www stránkách, samozřejmě je možné využít mobilních telefonů.


Školka pro děti od 3 do 5-ti let - tento kurz je výjimečný tím, že rodiče jsou s dětmi přítomni na kurzu, nikoliv však při výcviku. Rodiče s dětmi mohou využít dopravy našimi autobusy. Výcvik probíhá ve dvou blocích - od 8,45 hodin do 10,15 hodin a od 11,00 do 12,30 hodin - případná drobná změna času bude sdělena cvičitelem. Rodiče si děti dopraví do prostoru výcviku u potoka vlevo za pokladnami (v 8,45 a v 11,00 hod. a stejně tak si je vyzvednou podle programu v 10,15 a 12,30 hodin), Děti mají také vestičky.


Výcvik - probíhá na svazích lyžařského střediska Mikulov-Bouřňák. Všechny děti se dostávají na vlek nejpozději 3. víkend kurzu - podle zvládnutí výcviku. Ze zkušenosti z předchozích výcviků vychází, že všechny děti zvládají výcvik tak, že jedou závody a jsou schopné sami jet na vleku.Další informace - kurzovné se nevrací z důvodů nepřítomnosti dítěte na kurzu. Výjimku připouštíme za předpokladu, že dítě ze zdravotních důvodů chybí více jak polovinu celého kurzu a vracíme adekvátní část. Současně nesnižujeme kurzovné z důvodů vlastní dopravy. Výjimku tvoří účastníci bydlící v Mikulově nebo na Modlavě.